Pošumavská odpadová, s.r.o. : O SPOLEČNOSTI

Cesta: www.posumavskaodpadova.cz > O společnosti
Pošumavská odpadová
Pošumavská odpadová
Pošumavská odpadová
Pošumavská odpadová
Pošumavská odpadová
Pošumavská odpadová
Pošumavská odpadová
Pošumavská odpadová

VÍTÁME VÁS

K dnešnímu dni společnost sdružuje 39 měst, městysů a obcí, v nichž žije více než 53.000 obyvatel. V současné době nás nově požádali 7 obcí o vstup. I nadále zůstáváme otevřenou společností pro další obce.


Klatovy Sušice

O společnosti

Náměstí

 

 

Obchodní firma:       Pošumavská odpadová, s.r.o.
Sídlo:       Dr. Sedláka 782, 339 01 KlatovyIČ: 04510984 
DIČ: CZ04510984 
Spisová značka: C 31823 vedená u Krajského soudu v Plzni 
 

Vedení měst Klatovy a Sušice se rozhodlo, že si od 1.1.2016 bude zajišťovat služby v oblasti odpadového hospodářství vlastními silami – vlastní společností.

Zastupitelstvo města Sušice 16.9.2015 a následně 29.9.2015 zastupitelstvo města Klatovy rozhodlo o založení nové společnosti Pošumavská odpadová, s.r.o. s podíly města Klatovy 65% a města Sušice 35%.

Jednatelkou společnosti jmenovala Ing. Věru Rozsypalovou a do dozorčí rady jmenovala Ing. Václava Chrousta, Bc. Petra Mottla, Ing. Věru Marešovou, Ing. Ivana Barocha a Pavla Stroleného. 

Současně bylo do obchodního rejstříku zapsáno 20 nových společníků. Těmi se staly: obec Bezděkov, obec Bolešiny, obec Číhaň, obec Dlouhá Ves, obec Dolany, obec Hnačov, obec Hrádek, obec Chlístov, město Janovice nad Úhlavou, městys Kolinec, obec Lomec, obec Mezihoří, obec Mokrosuky, obec Ostřetice, město Plánice, obec Poleň, město Rabí, obec Týnec, obec Újezd u Plánice, obec Žihobce.

Dne 1.12.2015 rozhodla valná hromada o změně jednatele. Na místo Ing. Věry Rozsypalové byl jmenován Ing. Michael Skrbek.  

29.2.2016 se společnost Pošumavská odpadová, s.r.o. stala minoritním vlastníkem společnosti Odpadové hospodářství Klatovy, s.r.o. (1%). 

Dozorčí rada má od 14. dubna 2016 dva nové členy Ing. Josefa Sommera a Mgr. Pavla Prince.

11.6.2019 byla provedena změna obsazení dozorčí rady společnosti, kdy původní členové Ing. Josef Sommer a Ing. Věra Marešová byli nahrazeni Mgr.Michalem Linhartem a Ing. Vladimírem Markem.

Na poslední valné hromadě společnosti došlo ke vstupu dalších společníků - obec Běšiny a obec Vrhaveč. Nově má společnost  Pošumavská odpadová, s.r.o. 39 společníků.

 

Společnost Pošumavská odpadová, s.r.o. začala od 1.1.2016 poskytovat své služby pro cca 52% obyvatel okresu Klatovy a jejím cílem do budoucnosti bude rozšířit své působení na celý region Klatovska. Má pro tyto cíle položeny kvalitní základy s jasnými kroky do budoucna.

Společnost Pošumavská odpadová, s.r.o. má své sídlo v Klatovech, Dr. Sedláka 782, v areálu Centra odpadového hospodářství. S ohledem na oblast působení společnosti má dvě provozovny – Klatovy a Sušice.

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ